Kalida Wildcat Invitational
October 02, 2021
Results by: DRS Timing, LLC. DRS Timing, LLC.
Overall Finish List - Boys
Junior High Boys
Qualifying - Teams: 5 Individuals: 7
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 (< 5) 536 Cooper Fischer Ottawa 11:38.0 9:22/M 8 IND
2 (< 5) 564 Carter Finley Van Buren 11:40.4 9:24/M 8 IND
3 1 572 Harrison Sloan Van Wert 11:43.0 9:26/M 7 TM
4 2 488 Andrew Heth Crestview 11:46.0 9:28/M 7 IND
5 3 520 Gavin Evans Lincolnview 11:50.5 9:32/M 8 TM
6 4 489 Jake Heth Crestview 11:55.9 9:36/M 8 IND
7 5 529 Noah Peters Lincolnview 11:58.6 9:38/M 8 TM
8 6 519 Zander Coil Lincolnview 12:02.0 9:41/M 7 TM
9 7 483 Landon Selhorst Bluffton 12:05.1 9:43/M 8 IND
10 8 568 Johan Gemmer Van Wert 12:08.4 9:46/M 8 TM
11 (< 5) 546 Adam Buell Pandora-Gilboa 12:08.7 9:46/M 8 IND
12 9 570 Gabe Jones Van Wert 12:09.1 9:47/M 8 TM
13 (< 5) 547 Jack Buell Pandora-Gilboa 12:11.2 9:48/M 8 IND
14 10 525 Conlan Hatfield Lincolnview 12:11.6 9:49/M 7 TM
15 (< 5) 540 Ethan Weis Ottawa 12:16.6 9:53/M 7
16 11 464 Jude Hudson Archbold 12:18.3 9:54/M 7 TM
17 12 562 Camden Stechshulte St. Michael 12:22.7 9:58/M 7 TM
18 13 510 Aiden Lee Liberty-Benton 12:23.3 9:58/M 8 TM
19 14 460 Jace Beck Archbold 12:24.1 9:59/M 8 TM
20 15 468 Jaden Osterland Archbold 12:32.0 10:05/M 8 TM
21 16 541 Liam Druckemiller Ottoville 12:33.8 10:07/M 7
22 17 543 Matthew Horstman Ottoville 12:38.4 10:10/M 8
23 18 511 Cohen Levenhagen Liberty-Benton 12:40.3 10:12/M 7 TM
24 19 505 Lane Fannin Liberty-Benton 12:41.8 10:13/M 8 TM
25 20 544 Riley Kemper Ottoville 12:42.4 10:13/M 7
26 21 560 Luke Smith St. Michael 12:49.9 10:19/M 7 TM
27 (< 5) 539 Gage Recker Ottawa 12:55.8 10:24/M 7
28 22 492 Joel Ross Crestview 13:02.4 10:30/M 7
29 (< 5) 565 Andrew Puperi Van Buren 13:05.5 10:32/M 8
30 23 466 Kaden Kruse Archbold 13:06.8 10:33/M 8 TM
31 24 512 Evan Makowski Liberty-Benton 13:08.8 10:35/M 8 TM
32 25 558 Mylen Newberry St. Michael 13:09.8 10:36/M 8 TM
33 26 571 Talan Mosier Van Wert 13:10.6 10:36/M 7 TM
34 (< 5) 499 Leo Carrillo Leipsic 13:11.4 10:37/M 8
35 27 481 Ethan Hoffman Bluffton 13:12.5 10:38/M 8
36 28 559 Dominic Smith St. Michael 13:12.7 10:38/M 8 TM
37 29 516 Lucas Theiss Liberty-Benton 13:13.6 10:39/M 7 TM
38 30 461 Sam Bentz Archbold 13:13.8 10:39/M 8 TM
39 31 471 Rudy Rodger Archbold 13:14.2 10:39/M 8 TM
40 32 551 Derrick Munding Patrick Henry 13:14.2 10:39/M 8
41 33 549 Keiffer Holloway Patrick Henry 13:15.1 10:40/M 7
42 34 575 Noah Dotson Waynesfield-Goshen 13:15.6 10:40/M 8
43 35 557 Jackson Boes St. Michael 13:16.0 10:40/M 7 TM
44 36 484 Owen Shoemaker Bluffton 13:16.1 10:41/M 7
45 37 524 Maxwell Hammons Lincolnview 13:17.4 10:42/M 7 TM
46 38 567 Isaak Castillo Van Wert 13:18.2 10:42/M 7 TM
47 39 509 Jackson Knepper Liberty-Benton 13:18.3 10:42/M 7 TM
48 40 527 Elijah Martz Lincolnview 13:19.3 10:43/M 8 TM
49 41 523 Kody Hamilton Lincolnview 13:20.4 10:44/M 8 TM
50 (> 7) 531 Elijah Ryder Lincolnview 13:20.5 10:44/M 7 TM
51 42 550 Chayse Maas Patrick Henry 13:24.8 10:48/M 8
52 43 469 Connor Plassman Archbold 13:26.3 10:49/M 7 TM
53 44 479 Calvin Derstine Bluffton 13:31.9 10:53/M 8
54 (> 7) 530 Wyatt Polley Lincolnview 13:33.5 10:55/M 8 TM
55 (< 5) 477 Thomas Snyder Bath 13:39.3 10:59/M 7
56 45 554 Graham Rosebrook Patrick Henry 13:43.7 11:03/M 7
57 (< 5) 475 Griffin Anderson Arlington 13:43.8 11:03/M 7
58 (< 5) 487 Grant Clementz Continental 13:49.4 11:07/M 7
59 (> 7) 528 Cabot Miller Lincolnview 13:55.9 11:13/M 7 TM
60 46 542 Chase Furley Ottoville 13:59.1 11:15/M 7
61 (> 7) 517 Bosten Bailey Lincolnview 14:03.0 11:18/M 7 TM
62 47 514 Will Sharpe Liberty-Benton 14:05.5 11:20/M 7 TM
63 (< 5) 500 Maddex Knoll Leipsic 14:06.1 11:21/M 7
64 (> 7) 465 Bo King Archbold 14:06.1 11:21/M 7 TM
65 48 490 Cole Miller Crestview 14:06.2 11:21/M 7
66 (> 7) 472 Avery Roth Archbold 14:08.5 11:23/M 8 TM
67 49 545 Evan Maye Ottoville 14:10.2 11:24/M 8
68 (< 5) 498 Kendall Schultz Kalida 14:10.8 11:25/M 7
69 50 494 Kale Vining Crestview 14:13.6 11:27/M 7
70 51 580 Logan Twomey Waynesfield-Goshen 14:13.6 11:27/M 8
71 (< 5) 478 Jonathan Zhang Bath 14:19.2 11:31/M 7
72 (< 5) 535 Nolan Duling Ottawa 14:19.3 11:31/M 7
73 (< 5) 459 Kuriako Eyerly Allen East 14:20.2 11:32/M 7
74 52 548 Wyatt Chamberlain Patrick Henry 14:28.4 11:39/M 8
75 (> 7) 463 Nicholas Fry Archbold 14:32.8 11:42/M 8 TM
76 53 573 Gavin Springer Van Wert 14:34.6 11:44/M 8 TM
77 54 482 Ollie Searcy Bluffton 14:42.6 11:50/M 8
78 55 493 Quentin Smart Crestview 14:44.7 11:52/M 7
79 (> 7) 474 Luke Ward Archbold 14:47.5 11:54/M 7 TM
80 56 480 Adam Fritsch Bluffton 14:51.5 11:57/M 7
81 57 485 Nathan Speicher Bluffton 14:53.7 11:59/M 7
82 (> 7) 513 Lenny Rumschlag Liberty-Benton 14:59.7 12:04/M 8 TM
83 58 553 Caden Readshaw Patrick Henry 15:02.7 12:06/M 8
84 59 552 Carson Prigge Patrick Henry 15:03.3 12:07/M 8
85 (> 7) 526 Braeden Hire Lincolnview 15:07.3 12:10/M 8 TM
86 (> 7) 506 Luke Gerken Liberty-Benton 15:12.0 12:14/M 7 TM
87 60 577 Gabe Parker Waynesfield-Goshen 15:15.4 12:17/M 7
88 61 576 Jayden Duvernay Waynesfield-Goshen 15:15.5 12:17/M 8
89 62 561 Carson Stearns St. Michael 15:28.0 12:27/M 7 TM
90 (< 5) 534 Jack Paniagua McComb 15:37.1 12:34/M 8
91 (> 7) 515 Adam Subramaniam Liberty-Benton 15:37.5 12:34/M 7 TM
92 (> 7) 503 Jarrett Birkemeier Liberty-Benton 15:41.5 12:38/M 8 TM
93 (> 7) 467 Gage Nafziger Archbold 15:49.5 12:44/M 7 TM
94 63 579 Avin Sanpietro Waynesfield-Goshen 15:49.6 12:44/M 8
95 (> 7) 473 Joel Ward Archbold 15:50.4 12:45/M 8 TM
96 (< 5) 563 Pranav Dinahahi Van Buren 15:52.9 12:47/M 8
97 (< 5) 501 Kayden Lester Leipsic 16:16.4 13:06/M 7
98 (> 7) 518 Drew Baldauf Lincolnview 16:25.1 13:13/M 7 TM
99 64 574 Brady Chapman Waynesfield-Goshen 16:27.6 13:15/M 8
100 (> 7) 507 Gunner Graalman Liberty-Benton 16:29.1 13:16/M 8 TM
Qualifying - Teams: 5 Individuals: 7
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
101 (> 7) 486 Jay Tuttle Bluffton 17:32.5 14:07/M 7
102 (< 5) 497 Cody Decker Kalida 17:41.0 14:14/M 7
103 (< 5) 476 Tevin Lever-Rose Bath 17:46.8 14:18/M 7